Minimálne 5 znakov

ABSURDNOSTI NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Vianoce sú zábavné, len kým nestretnete právnika...

Čítať ďalej...

Iste vás zaujímajú „drby“ vašich kolegov z iných vysokých škôl. Názory na profesorov, systém výučby, rady ako čo najefektívnejšie opisovať na skúškach, ale i pikošky o ich súkromí v štýle "kto s kým" a pod., sú témy debát, ktoré sa medzi známymi a kamarátmi tešia veľkej obľube. Preto vás iste neprekvapí, že stránka s priznaniami vysokoškolákov vyvolala hotový boom. Už nemusíte svoj hnev, odpor, pobavenie, vášeň, náladu, nespokojnosť a iné ľudské vlastnosti dusiť v sebe, môžete sa rozpísať na takzvanom internetovom almanachu vysokoškolákov.

Čítať ďalej...

Niektorí študenti zvládnu cestu k vysokoškolskému titulu bez problémov, iní ,,poletia“ po prvom semestri. Prečo (?), pýta sa okolie čerstvého ne-absolventa. Jeden z argumentov môže byť taký, že si profesor na neho zasadol. Čomu sa treba vyvarovať, aby ste sa nedostali do podobnej situácie?

Čítať ďalej...

Už niekoľko semestrov fungujú na Slovensku študenti, absolventi, doktorandi veriaci, že v školstve je veľa dobrého, ale zároveň aj veľa hnilého. Len nikto sa k tomu nevie vyjadriť, a preto vznikol projekt UniValue – študentská anketa. Zistite aj vy aké referencie má váš profesor. Je dobrý, zrelý alebo hnilý?

Čítať ďalej...

Množstvo študentov oceňuje výstižné, jednoducho zapamätateľné obrázkové vyjadrenie danej problematiky, pretože človek si skorej dlhodobo zapamätá určitú informáciu ak si ju asociuje, či už s nejakým človekom, vecou, zvukom alebo obrázkom... Extrémne zaujímavú obrázkovú pomôcku sme našli na právnickej fakulte v odbornej knižnici.

Čítať ďalej...

Poznáte ten pocit: klipkajú vám oči, rozmýšľate čo si dáte na obed, pozeráte z okna a odrátavate minúty do konca hodiny... Malou anketou sme zisťovali, aký je najnepotrebnejší predmet, ktorý sa vyučuje na vysokej škole. Víťazom je?

Čítať ďalej...

5. ročník na EUBE priniesol na serióznej prednáške k financovaniu tretieho sektora historické perly, ktoré vyučujúca tohto predmetu zabila konštatovaním, že za Márie Terézie sa ľuďom žilo lepšie ako dnes :). A to preto, lebo ľudia nežili v novodobom otroctve ako podľa vyučujúcej žijú dnes. To, že v tej dobe bolo tzv. nevoľníctvo (soft forma otroctva), na to nejako pozabudla :)

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

20192018201720162015 2014