Minimálne 5 znakov

11 dobrých mobilných aplikácií pre tvoj mobil

Obrázok ku článku 11 dobrých mobilných aplikácií pre tvoj mobil

Ak máte mobil, máte veľa vecí pokope- hodiny, kalendár, internet či fotoaparát. Predstavíme vám 11 aplikácii, ktoré sa oplatí mať v mobile a pomôžu vám pri rýchlom orientovaní sa či cestovaní.

1. Viber/ WhatsApp

Dokážu plnohodnotne a bez poplatkov nahradiť SMS a maily. Aplikácia je naviazaná na telefónne číslo, nevyžaduje zriadenie konta. Je bezplatná okrem WhatsApp pre Iphone, kde sa platí pár centov.

2. Sygic

Slovenská navigácia, ktorá patrí medzi najúspešnejšie. Medzi jej funkcie patrí databáza radarov, upozornenie na obmedzenia a i. Nevýhoda je, že nie je zadarmo – cena sa pohybuje od 15-50 eur. Môžete natrafiť na operátora (napríklad Telekom), ktorý ponúkal túto akciu k telefónu zadarmo.

3. MHD spoje

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí denne využívajú MHD, táto aplikácia je práve pre vás. Aplikácia zahŕňa cestovné poriadky pre Bratislavu a Košice. MHD spoje pre Android majú menej možností, no s výhodou nižšej dátovej spotreby. Obe aplikácie sú zadarmo.

4. IMDb

Aplikácia so širokou databázou filmových titulov, recenzií či hodnotení. Žiaľ stránka je dostupná len v angličtine. Môžu si ju stiahnuť používatelia s IOS, Android a Windows Phone.

5. Éčka

Máte strach z tzv. éčok v potravinách? Stiahnutie aplikácie vám pomôže pri kontrolovaní obalu výrobku – ak nájdete nejaké éčko, naťukáte ho do aplikácie a následne dostanete podrobný rozpis o látke, ktorá tvorí éčko.

aplikácia dostupná zadarmo tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.spajdo.ecka&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsInNrLnNwYWpkby5lY2thIl0.

6. Sky map

Veľmi zaujímavá aplikácia pre všetkých milovníkov hviezdnej oblohy alebo ak chcete ohúriť svojou znalosťou o hviezdach Všetko, čo musíte urobiť je namieriť svoj mobil na hviezdnu oblohu a na obrazovke sa vám zobrazia hviezdy a súhvezdia s ich názvami.

7. Mirror

Výborná aplikácia pre dámy, ktoré sa už môžu namaľovať bez toho, aby museli v kabelke nosiť zrkadielko. Po zapnutí tejto aplikácie sa displej vášho telefónu premení na zrkadlo.

8. Névus

Chystáte sa k vode a neviete, aký máte typ pokožky a aký ochranný krém používať? Stačí jedna fotografia a táto aplikácia vám podrobne vypočíta, aký krém je pre vás najvhodnejší a ako dlho by ste sa mali pohybovať na slnku. Výborný pomocník najmä počas letných mesiacov.

9. Expedia

Aplikácia osloví cestovateľov, ktorí sa nespoliehajú iba na cestovné kancelárie. Dokážete si tu rýchlo vyhľadať výhodné ceny hotelov a leteniek po celom svete. V neznámych mestách slúžia ako dobrý pomocník recenzie od ostatných zákazníkov.

10. Vypadni.sk, Podmevon.sk

Ak plánujete výlet, určite sa vám zídu aplikácie vypadni.sk a podmevon.sk. Obsahujú databázy slovenských kultúrnych a prírodných miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Obe aplikácie sú zadarmo.

11. Android Lost, Nájsť iPhone

Vystopovanie starého telefónu? Nijaký problém. Po prihlásení do konta je možné nájsť stratený smartfón, na diaľku ho uzamknúť alebo vymazať jeho obsah. Pre systém Android môžete dokonca na diaľku vytvárať fotografie z predného i zadného fotoaparátu, a tým v prípade krádeže zachytiť tvár zlodeja alebo získať fotografie miest, v ktorých sa pohybuje. Aplikácie sú zadarmo.