Minimálne 5 znakov

ABSURDNOSTI NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Nový rok je tu čo nevidieť. Pokiaľ chceš do neho vykročiť tou správnou nohou, mal by si dotiahnuť všetky staré záležitosti či popracovať na veciach, ktoré si počas roka prehliadal. Dobrou správou je, že na splnenie všetkého máš ešte cca týždeň. Na týchto 5 vecí by si rozhodne nemal zabudnúť.

Čítať ďalej...

Anonymné osobné spovede študentov, ktoré sú označované ako ,,Priznania vysokoškolákov“, zažívajú v posledných rokoch veľký boom. Aj dnes sme pre vás vybrali jedno, ktoré je nielen vtipné, ale aj originálne napísané - vo forme poviedky. Bude z autora príspevku nový pisateľ humorných poviedok? Veď posúďte sami.

Čítať ďalej...

Tento november uplynie 202. rokov od narodenia našej najvýraznejšej osobnosti v dejinách literatúry – Ľudovíta Štúra. Hoci mnohí poznajú jeho meno, nepoznajú základné fakty z jeho života. Nasledujúce otázky by mali vedieť zodpovedať maturanti, ak si vytiahnu otázku o diele a tvorbe Ľudovíta Štúra. Otestuj sa, či by si prešiel.

Čítať ďalej...

Polka zimného semestra prináša prvé referáty či priebežné testy. Pri príprave na jednotlivé predmety môžeš mať zaužívané návyky, ktoré ťa zbytočne brzdia a ,,žerú“ ti tak na učenie oveľa viac času, ako je potrebné. Vyvaruj sa týmto 3 chybám v učení, ktoré robí veľa študentov.

Čítať ďalej...

Internát je pre mnohých študentov ,,druhý“ domov. A práve on dokáže najlepšie pripraviť mladého človeka na život po ukončení vysokej školy. Dnes už absolvent Martin vystriedal počas piatich rokoch štúdia 3 internáty. Ostatným sa pokúsil priblížiť, ako vyzeralo jeho bývanie. Spísal 14 vecí, ktoré ho naučil život na internáte.

Čítať ďalej...

Akademický rok sa vlečie, no prázdniny ubehnú ako voda. Za pár dní bude (žiaľ) leto preč. Spísali sme zoznam 4 vecí, ktoré by mal zažiť cez letné prázdniny každý poriadny študent. Ak si ich nestihol, stále to môžeš napraviť.

Čítať ďalej...

Veľa absolventov chce mať po ukončení univerzity v lete ešte ,,posledné" prázdniny. Trh práce je však prísny a absolventi by sa mali usilovať o to, aby si urobili dobré meno u zamestnávateľov hneď po ukončení školy. Týchto 5 vecí preto radšej nikdy nerobte!

Čítať ďalej...

Pamätáte si, ako vyzeralo vaše poďakovanie v bakalárskej práci? Ďakovali ste školiteľovi, rodine či iným osobám? Istý mladík však neostal len pri osobách. Na poďakovaní si dal extra záležať a vzniklo originálne poďakovanie, aké nikto iný zaručene nenapísal.

Čítať ďalej...

Máte nervy v koncoch a skúškové vám ešte len začína? Žiaden stres! Vieme, ako zefektívniť techniku učenia sa. Postačí, ak si ,,zamlsáte“ na jednom z týchto jedál, ktoré podporujú a zlepšujú pamäť.

Čítať ďalej...

Mysleli ste si, že bakalárka o Patrikovi ,,Rytmusovi" Vrbovskom je jediný ,,fenomén“ medzi témami záverečných prác? Verte, že sa nájdu ešte jedinečnejšie témy. Ich zoznam nájdete v článku.

Čítať ďalej...

Dnes je na vysokých školách bežné, že študenti a profesori komunikujú najmä cez e-maily. Jeden ,,profesorský“, ktorý bol adresovaný študentom, unikol na verejnosť a je hitom internetu.

Čítať ďalej...

Deadliny na odovzdanie bakalárskych a diplomových prác sa blížia a mnohým študentom ľudovo povedané ,,horí pod zadkom“. Ak sa ani vy neviete dokopať k písaniu, nezúfajte. Nie ste jediný.

Čítať ďalej...

Ak zanedbávate písanie diplomovej práce a rátate s letným opravným termínom, nepotešíme vás. Od tohto roka je zrušený.

Čítať ďalej...

Mnohí vravia, že študentské roky sú ich najkrajšie. Ani sa im nečudujeme. Vieme, prečo sa majú študenti lepšie ako ostatní, a našli sme až 10 dôvodov!

Čítať ďalej...

V škole sa učí kvantum informácií a pri niektorých učivách je ťažké posúdiť, či sú užitočné pre študentov aj v praxi. Nasledujúcich 9 faktov rozšíri váš všeobecný prehľad a možno budete nimi i prekvapení. Sú však zaujímavým obohatením a stoja za prečítanie!

Čítať ďalej...

Ak ste po Vianociach leniví otvoriť knihu na skúšku a predstava študovania v knižnici vás desí, čítajte ďalej. Vedci radia študentom, ako sa učiť rýchlejšie a lepšie. Takže, smelo do čítania článku a do učenia sa so správnymi, vedecky podloženými radami!

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

20192018 2017 201620152014