Minimálne 5 znakov

ABSURDNOSTI NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Prechod zo strednej školy na vysokú školu, prípadne začiatok štúdia popri zamestnaní, býva ťažký. Prvákom na vysokej škole veľa vecí nikto na začiatku nepovie a všetko sa musia učiť za „pochodu“, teda sami. Pokaľ ste prvák na vysokej škole alebo poznáte niekoho, kto sa do prvého ročníka ešte len chystá, prečítajte si 10 najčastejších chýb, ktoré študenti počas prvého roka robia.

Čítať ďalej...

Obľúbená séria o zážitkoch študentov je späť. Zhrnuli sme pre vás nové priznania vysokoškolákov, ktoré v roku 2019 bodovali na facebookovej stránke Priznania vysokoškolákov najviac. Poďte sa na ne spoločne s nami pozrieť.

Čítať ďalej...

Ako by ste postupovali v prípade, keby ste stretli niekoho, s kým vám bolo príjemne, no zabudli ste si na neho vypýtať kontakt? V podobnej situácii sa ocitla istá študentka. Svojho ,,vyvoleného“ sa rozhodla hľadať cez sociálnu sieť a napísala inzerát. Do diskusie sa zapojili aj iní študenti.

Čítať ďalej...

Prvý mesiac školy je pre mnohých študentov po letných prázdninách ako facka. Máš pri predstave sedenia nad učebnicami a písaním poznámok na seminároch husiu kožu? Inšpiruj sa našimi ôsmimi ,,štartovacími“ radami. Poradíme, ako sa dobre nakopnúť na nový zimný semester.

Čítať ďalej...

Študentský život je zábavný a plný možností. Sú veci, ktoré majú najväčšie čaro, ak sú ,,spáchané“ počas vysokoškolského štúdia. Po skončení školy na niektoré veci jednoducho už nebude tá správna chvíľa, nebudú tak úplne vhodné či nebude dosť času na ich absolvovanie. Tak prečo ich neurobiť, keď si ešte študent?

Čítať ďalej...

Buď ste ju milovali, alebo nenávideli. Taká bola hodina literatúry. Vybrané diela slovenských a zahraničných autorov sa povinne učil každý z nás. Pamätáte si ešte na autorov najvýznamnejších slovenských diel? Overte si svoje vedomosti v krátkom teste. Zistite, či by ste v škole za svoje vedomosti dostali aspoň trojku.

Čítať ďalej...

S letom sa spája cestovanie a dovolenkovanie. Ak práve nemáš v peňaženke dostatok financií na päť hviezdičkový hotel na Kube a i napriek tomu by si rád niekam ,,vypadol“, čítaj určite ďalej. O svoje skúsenosti s lacným cestovaním sa podelili samotní študenti. Ich rady ti môžu dať prehľad o výhodnom cestovaní a zároveň ťa inšpirovať, do akej krajiny zabookovať letenky.

Čítať ďalej...

Blížiace sa skúškové obdobie núti študentov k intenzívnejšiemu učeniu. Najlepší spôsob, ako dostať učivo do hlavy, je, že sa budete učiť efektívne a rýchlo. Viete však, ako na to? Tajomstvo dobrého učenia pritom nie je vôbec zložité. Prečítajte si 23 trikov na učenie, ktoré by si mal osvojiť každý študent.

Čítať ďalej...

Apríl je čas odovzdávania záverečných prác, s čím sa spája i jej zviazanie do tvrdých dosiek. Ak stále neviete, kde si dať vytlačiť bakalárku alebo diplomovku, čítajte ďalej. Zmapovali sme pre vás ceny v niekoľkých kopírovacích centrách. Zistite, kde sa zviazanie vašej záverečnej práce oplatí najviac!

Čítať ďalej...

Pohybuje sa vo vašom okolí nejaký sympatický študent či študentka a neviete, či do toho ísť? Má to niekoľko výhod. Zabavte sa a prečítajte si, prečo by ste mali dať šancu študentovi učiteľstva a aké to je chodiť so študentom inžinierstva.

Čítať ďalej...

Študentský život je krásny... až pokým nenastane obdobie testov a ústnych skúšok. Poradíme vám, ako predísť tomu, aby bol po ukončení skúškového z vás ,,vypľutý“ živý zombie. Riaďte sa týmito siedmymi tipmi a všetko zvládnete ľavou zadnou!

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019 2018 2017201620152014