Minimálne 5 znakov

ABSURDNOSTI NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH

Stredná škola sa vám už skončila a pokračujete na vysokej škole? Vitajte vo svete dospelých. Ako vysokoškolák sa na začiatku 1. roka budete musieť popasovať s určitými vecami, ktoré budú pre vás nové či dokonca nepredstaviteľné. Spísali sme pre budúcich prvákov zoznam rád od iných študentov, ktoré im pomôžu vkročiť do prvého semestra tou správnou nohou.

Čítať ďalej...

Už ste boli na nákupoch školskej výbavy na nový akademický rok? Pokiaľ ešte nie, máme pre vás tip na pomôcku, ktorá by nemala chýbať v batohu nijakého vysokoškoláka. Svojou jednoduchosťou a praktickosťou vás pobaví.

Čítať ďalej...

Študovať o rok viac, než je štandardná päťročná dĺžka štúdia, nie je dnes nič nezvyčajné. Čo však povedať na to, keď niekto strávi v škole 8 rokov a stále nemá ukončený ani bakalársky stupeň štúdia? Vybrali sme pre vás 4 osudy študentov, ktorí sa dajú označiť aj ako „veční“ študenti. V školských laviciach sa im mimoriadne páči a status študenta im prischol na niekoľko rokov.

Čítať ďalej...

Pri písaní záverečnej práce sa môže stať, že aj po prečítaní samotným autorom či niekým iným ostane chyba nepovšimnutá a pozornosť pritiahne v už zviazanej práci. Podobný prípad sa stal aj istému študentovi. Na jeho chybe sa baví celý internet.

Čítať ďalej...

Či chceme alebo nie, je pravidlom, že prvý dojem je dôležitý. Preto neurobte chybu v tom, že podceníte výber správneho oblečenia a zvolíte na štátnu skúšku nevhodné kúsky zo šatníka. Zanechať dobrý prvý dojem po vstupe do miestnosti na základe looku môžete nasledovne.

Čítať ďalej...

Deň D, teda deň štátnic, sa blíži a vám sa pri tej myšlienke podlamujú kolená či sa zatmieva pred očami? Verte či nie, podobné pocity zažíva mnoho študentov. Vyspovedali sme niekoľko absolventov s otázkou, ako sa pripravovali na štátnice a čo im pomáhalo filtrovať stres. Tu je ich 5 tipov.

Čítať ďalej...

Nechceme vás stresovať, ale... termín odovzdania záverečných prác sa blíži. Pokiaľ si taktiež nechávate všetko na poslednú chvíľu a ešte ste len v polovici písania, máme pre vás niekoľko tipov, ako urýchliť samotné písanie. Opýtali sme sa absolventov, ako sa popasovali s písaním svojej záverečnej práce posledný mesiac a vďaka čomu ju stihli dokončiť včas. Tu je ich 8 SOS tipov.

Čítať ďalej...

Niektorí študenti nemajú „čas“ chodiť do školy každý deň a uprednostňujú výučbu raz za týždeň. Iní sa na denné štúdium nedostali a tak chcú študovať aspoň externe. Niektorí študovali bakalársky stupeň interne, no na magisterskom pokračujú externe. Existujú mnohé dôvody, prečo ľudia premýšľajú nad externým štúdiom. Oplatí sa vôbec?

Čítať ďalej...

Chcete mať dobré študijné výsledky a byť v škole úspešný? Tajomstvo úspešných študentov priniesol portál opportunity.org. Zo všetkých spísaných tipov sme vybrali niekoľko. Pozrite sa, aké návyky majú študenti, ktorým učenie ide ako po masle a v škole sa im darí. Osvojíte si ich tiež?

Čítať ďalej...

Kopa papierov, zošitov a skrípt. Trápi aj vás skúškové? Pokiaľ ste odpovedali kladne, klikli ste na správny článok. Keďže jedlo zohráva pri mozgovej aktivite veľkú rolu, mali by ste vedieť, čo konzumovať tak, aby sa vaša pamäť naštartovala. Zistite, ktorých 10 jedál je ako stvorených na zvládnutie skúškového obdobia.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019 20182017201620152014