Minimálne 5 znakov

ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ

Možno aj vy patríte medzi študentov, ktorí zvažovali resp. stále zvažujú ísť študovať do zahraničia. Pokiaľ nepoznáte niekoho, kto má so štúdiom v zahraničí skúsenosti a môžete ho zasypať otázkami, stáva sa naším „zdrojom overenia“ webová stránka univerzity a rôzne diskusie. Nájsť sa dá na nich veľa nepravdivých tvrdení, ktoré Vás môžu odradiť. Pozrite si zoznam najčastejších mýtov o „foreign study“.

Čítať ďalej...

Tento rok otvorili druhý ročník Štipendia LEAF vo výške 5 000,- EUR. Štipendium sa ponúkne kandidátom, ktorí majú potenciál v sebe spájať charakternosť, excelentné študijné či pracovné výsledky, podnikavé líderstvo, angažovanosť pri zlepšovaní svojho okolia.

Čítať ďalej...

Prinášame vám druhú časť zaujímavého a vtipného rozhovoru s Dominikou Zápražnou, ktorá už päť rokov študuje a žije v USA. Po absolvovaní gymnázia ju osud zavial aj vďaka tenisu do Západnej Virgínie. Prečítajte si a inšpirujte sa, ako sa študuje a žije mladej Slovenke v USA.

Čítať ďalej...

Prinášame vám prvú časť zaujímavého, vtipného a poučného rozhovoru s Dominikou Zápražnou, ktorá sa narodila v Bratislave, vyrastala v Slovenskom Grobe a dnes študuje a žije v USA. Po absolvovaní gymnázia ju osud zavial aj vďaka tenisu do Západnej Virgínie. Prečítajte si a inšpirujte sa, ako sa študuje a žije mladej Slovenke v USA.

Čítať ďalej...

Center for World University Rankings (CWUR) zostavuje pravidelne od roku 2012 rebríček najlepších univerzít sveta. Zo slovenských univerzít sa sem podarilo dostať iba jednej. Ktoré miesto v hodnotení obsadila? Ktoré sú TOP 5 svetové univerzity?

Čítať ďalej...

Spoločnosť Palatinum, ktorá na trhu úspešne funguje už viac ako 20 rokov ponúka slovenským študentom z fakulty managementu odbornú stáž na rôznych pozíciach, ktorá sa uskutoční v Prahe. Absolvovanie takejto stáže je vhodná príležitosť na získanie potrebných skúseností do praxe a „skrášlenie“ životopisu.

Čítať ďalej...

Chcel by si študovať v zahraničí, ale nemáš dostatok finančných prostriedkov alebo už študuješ v zahraničí a zišli by sa ti nejaké peniaze navyše? Máš jedinečnú šancu dostať štipendium, ktoré ti pokryje náklady spojene s tvojim štúdiom. Čo pre to treba urobiť?

Čítať ďalej...

Novo koncipovaný program Erasmus+ zlučuje všetky doterajšie existujúce programy EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport vrátane Programu celoživotného vzdelávania. Na základe toho budú mať konečne žiadatelia lepší prehľad o ponúkaných možnostiach a vďaka tomuto prínosnému zjednodušeniu sa zlepší aj dostupnosť programu pre jeho užívateľov. Pozrime sa bližšie čo prináša program Erasmus+ v rokoch 2014-2020.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

201720162015 2014