Minimálne 5 znakov

UPLATNENIE PO VYSOKEJ ŠKOLE

Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) zverejnila najnovšie hodnotenie fakúlt slovenských vysokých škôl. Prečítajte si náš článok a zistite či je aj vaša fakulta tá TOP a kde je kvalita vzdelania najvyššia.

Čítať ďalej...

Prinášame Vám druhú časť rozhovoru s Martinom, absolventom vysokej školy, s ktorým sme sa porozprávali o tom aké to bolo ťažké nájsť si prácu po skončení štúdia.

Čítať ďalej...

Prinášame Vám prvú časť rozhovoru s Martinom, absolventom vysokej školy, s ktorým sme sa porozprávali o tom aké to bolo ťažké nájsť si prácu po skončení štúdia.

Čítať ďalej...

Opýtali sme sa piatich absolventov rôznych odborov slovenských vysokých škôl na ich názor a pocit, že čo najlepšie sa naučili na vysokej a akú najužitočnejšiu vec si odniesli do života. Odpovede sú v mnohom prekvapivé.

Čítať ďalej...

Vedieť urobiť správne a pútavo životopis je základ do kariérneho života. Primárnym účelom životopisu je predstaviť vás ako osobu, vaše vzdelanie, doterajšiu kariéru a skúsenosti. Ide o prvú formu vašej prezentácie pred potencionálnym zamestnávateľom a preto ak životopisom nezaujmete, nebodaj dokonca ním druhú stranu odradíte, druhú šancu nedostanete.

Čítať ďalej...

Mimovládny inštitút INEKO zverejnil rebríček vysokých škôl podľa počtu absolventov, ktorí si po skončení školy (ne)našli prácu. Do rebríčka zaradili 30 z 36 existujúcich verejných, súkromných a štátnych škôl. Prekvapivé je, že medzi jednotlivými školami v miere (ne)zamestnanosti nie sú veľké rozdiely, a to bez ohľadu na to, či sú verejné, súkromné alebo štátne. Ktorá vysoká škola je na tom najlepšie a ktorá najhoršie?

Čítať ďalej...

Bill Gates, jeden z najbohatších ľudí sveta prednedávnom predniesol na vysokoškolskej prednáške 11 pravidiel, ktoré vás nenaučia v škole a ktoré nenájdete ani v žiadnej učebnici a tobôž nie vo „výcuce“. Ide o zaujímavé myšlienky porovnávajúce vysokoškolský život s tým reálnym pracovným životom.

Čítať ďalej...

Zamestnávatelia sa sťažujú, že absolventi vysokých škôl neovládajú poriadne ani jeden cudzí jazyk, čo je v dnešnej multi-kultúrnej spoločnosti pri mnohých profesiách pomerne dosť veľký nedostatok. Viete aké sú momentálne na našom trhu najžiadanejšie jazyky?

Čítať ďalej...

Žijeme v 21. storočí a napriek tomu dodnes v mnohých sférach života existujú pomerne diametrálne odlišné prístupy medzi ženami a mužmi. Táto skutočnosť sa odzrkadľuje aj v platovom ohodnotení žien. Viete o koľko percent menej zarábajú ženy oproti mužom?

Čítať ďalej...

Ak sa uchádzate o pracovnú pozíciu, okrem životopisu je už samozrejmosťou poslať aj motivačný list. Viete však čo by mal taký motivačný list obsahovať? Ako sa pomocou neho odlíšiť a zaujať personalistu? Nathan Kontny vo svojom článku „Writing a cover letter“ (http://ninjasandrobots.com/writing-a-cover-letter) radí, ako dosiahnuť motivačným listom to, po čom najviac túžite, a teda samotnú pracovnú pozíciu.

Čítať ďalej...

Na prvý pohlaď to tak ani nevyzerá, ale pre nájdenie si zamestnania je dôležité aj v akom kraji sa nachádza vaša vysoká škola. V článku uvádzame rebríček krajov podľa záujmu zamestnávateľov o absolventov. V ktorom kraji sa oplatí študovať na vysokej škole?

Čítať ďalej...

Kto by si myslel, že sektor cestovného ruchu zohráva až tak významnú úlohu v boji proti nezamestnanosti mladých ľudí ako uvádza Európska únia („EÚ“), podľa ktorej je viac ako 5 miliónov mladých ľudí vo veku do 25 rokov nezamestnaných a práve preto sa pustila do boja proti takémuto stavu. Počuli ste o Európskom pase zručností v cestovnom ruchu? Ako táto vec môže pomôcť slovenskému absolventovi?

Čítať ďalej...

Viete, o ktoré slovenské univerzity resp. vysoké školy majú najväčší záujem zamestnávatelia? V článku uvádzame rebríček univerzít podľa záujmu zamestnávateľov o ich absolventov.

Čítať ďalej...

To, že človek vyštuduje vysokú školu ešte neznamená, že si nájde uplatnenie. V dnešnej dobe, kedy vysoké školy produkujú absolventov z odborov pre prax nie moc žiadaných, do veľkej miery záleží na tom, akú fakultu si človek zvolí pre svoje štúdium. Pozrite si rebríček najžiadanejších absolventov v SR podľa jednotlivých fakúlt.

Čítať ďalej...

Na Slovensku už dlhšie funguje systém absolventskej praxe, kde absolvent môže získať veľakrát prvotné pracovné skúsenosti a najmä potrebné referencie pre budúcich zamestnávateľov. Navyše ak sa absolvent osvedčí počas praxe má šancu, že zamestnávateľ ho nakoniec zamestná ako svojho zamestnanca. Takže, ak si mladý človek – „čerstvý“ absolvent tento článok je určený práve pre teba!

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

20192018201720162015 2014