Minimálne 5 znakov

UPLATNENIE PO VYSOKEJ ŠKOLE

Okrem známych Dní kariéry sú pre záujemcov o pracovné pozície či stáže pripravený aj Dni príležitostí (Veľtrh práce). Bývajú organizovaný 2x ročne. Kedy a kde sa bude konať najbližší veľtrh?

Čítať ďalej...

Ak chcú študenti a absolventi získať prácu či už na čiastočný alebo trvalý úväzok, pracovnému pohovoru sa nevyhnú. Pri pohovore sa rieši i platová otázka, a práve pri nej sú mnohí neistí. Prečítajte si tipy v článku, na čo si dať pozor a ako pri tejto otázke správne reagovať.

Čítať ďalej...

Po získaní titulu magister sa brána univerzity pred študentmi nezatvára, ponúka im aj tretí stupeň štúdia- doktorandské. Ak patríte medzi tých, ktorí premýšľajú nad ďalším štúdiom, prečítajte si výhody a nevýhody v článku.

Čítať ďalej...

Určite máte nejaké kritériá alebo predstavy, aké by mala mať vaša budúca práca. Existujú aj ,,džoby“, pri ktorých si poviete, že by ste ich nikdy nevyskúšali, a predsa ich niekto robiť musí. Ktoré to sú?

Čítať ďalej...

Možnosť pre absolventov a študentov vysokej školy získať stáž a odporúčanie od ombudsmanky! Kancelária verejného ochrancu práv otvára nové miesta pre účastníkov na stáž.

Čítať ďalej...

Radi píšete a zároveň hľadáte stáž? Prihláste sa do súťaže o najlepšiu esej na tému rozvojovej spolupráce.

Čítať ďalej...

Spomínate si na rôzne typy učiteľov, ktorých ste ako študenti stretli? Možno sa vám vybavia niektorí, s ktorými ste zažili humorné situácie alebo naopak, okorenili vaše štúdium. Zaspomínajte si a prečítajte si o učiteľoch, ktorých by ste pravdepodobne už druhýkrát mať nechceli.

Čítať ďalej...

Ministerstvo školstva zverejnilo TOP 10 slovenských fakúlt, ktorých absolventi pracujú na „vysnívaných“ pozíciách, kde je napodiv potrebné aj vysokoškolské vzdelanie v najlepšom prípade to, ktoré vyštudovali. Zaujímavosťou je skutočnosť, že na peknom druhom mieste sa umiestnili až dve fakulty práva. Tak čo naozaj je právnikov nadbytok?

Čítať ďalej...

V článku Vám prinášame aktuálny rebríček, ktorý zverejnilo Ministrestvo školstva SR a to zoznam fakúlt s najvyšším podielom absolventov pracujúcich na pozíciách vyžadujúcich nižšie ako vysokoškolské vzdelanie.

Čítať ďalej...

Magazín Forbes každoročne uverejňuje rebríček najbohatších ľudí v celosvetovom meradle... Prinášame vám prvých 5 top boháčov, pričom najúspešnejší z nich sa úspešne vykašlal na vysokú školu… a v konečnom dôsledku dobre urobil.

Čítať ďalej...

Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave a o. z. Ad hoc organizuje diskusiu "Koniec humanitných vied za dverami?" o význame a úlohe spoločenských a humanitných vied v 21. storočí. Má vôbec význam študovať humanitné vedy?

Čítať ďalej...

Mária pracuje vo VÚB Banke a so svojou profesijnou kariérou je momentálne spokojná. Počas intenzívnej pracovnej skúsenosti na pozícii HR Partner si stále občas spomenie na to, ako sa k tejto práci vlastne dostala. Život občas prináša osudové chvíle a stretnutia, pričom toto bolo jedným z nich. Mária navštívila Festival kariéry a svoju prácu doslova získala práve tam. Nielen my sme určite zvedaví na to, ako sa jej to celé podarilo.

Čítať ďalej...

Autor výroku patrí do skupiny „boháči bez vysokej“, ako napríklad Bill Gates. Ubehlo takmer pätnásť rokov, kedy vyslovil z úst tvrdenie v nadpise L. Ellison, toho času prezident spoločnosti Oracle. Prednášal absolventom jednej z najlepších amerických škôl- Yalskej univerzity. Ak vás pobúrilo tvrdenie, že vysokoškoláci sú niktoši, prečítajte si Ellisonove argumenty.

Čítať ďalej...

Spoločnosť Damon zverejnila na začiatku nového roka 2015 ponuku práce vo forme inzerátu na pracovnom portály, pričom výslovne uviedla, o ktorých absolventov slovenských vysokých škôl nemá záujem! Prečítajte si čo ich k takémuto počinu viedlo a o ktoré vysoké školy ide.

Čítať ďalej...

Radi by ste absolvovali nejakú stáž vo sfére, ktorá vás zaujíma alebo ju priamo študujete? Spoločnosť LEAF už tretí rok v rámci programu Slovak Professionals Abroad ponúka výber stáží na leto 2015.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019201820172016 2015 2014