Minimálne 5 znakov

10 najhorších typov učiteľov, akých ste mali

Obrázok ku článku 10 najhorších typov učiteľov, akých ste mali

Spomínate si na rôzne typy učiteľov, ktorých ste ako študenti stretli? Možno sa vám vybavia niektorí, s ktorými ste zažili humorné situácie alebo naopak, okorenili vaše štúdium. Zaspomínajte si a prečítajte si o učiteľoch, ktorých by ste pravdepodobne už druhýkrát mať nechceli.

1. Pán perverzný

Typ učiteľa, ktorý je názornou ukážkou toho, ako učiteľ nemá vyzerať. Svoju pozornosť počas hodín zameriava najmä na dievčatá a adresuje im neslušné komentáre. Boli ste vystrašení, keď ste s ním mali hovoriť o samote, pretože... bol jednoducho strašidelný.

2. Extra prísna učiteľka, ktorú nezaujíma váš život

Túto učiteľku nezaujíma, že ste týždeň chýbali a máte potvrdenie od lekára. Odkedy vynašla slovo prísnosť, neodpustí vám nič. Je bojovníčkou za dodržiavanie pravidiel a dokázala by ísť aj cez mŕtvoly.

3. Nováčik 

Pomerne čerstvý absolvent vysokej školy si to namieril priamo do vašej školy a učí vás. Sú nadšení, že dostali prácu v tejto nezamestnanosti a ešte k tomu prácu na škole! Učiteľ je super energický a šťastný, avšak nemôžete s ním vyjednávať.

4. Učiteľ, ktorý sa snaží príliš

Tento učiteľ je ako otec, ktorý sa snaží byť mladý, moderný a cool, i keď to má skôr opačný efekt. Snaží sa rozprávať staré vtipy, ktoré nikomu neprídu smiešne a na študentov sa snaží zapôsobiť používaním rovnakých slov ako oni.

5. Milovník domácich úloh

Učiteľ, ktorý obľubuje motto „nezáleží čo to je, len nech je domáca úloha.“ Má pre vás pripravenú domácu úlohu na jarné prázdniny. Bude vám daná takmer vždy úloha na víkend, ak by ste sa náhodou nudili.

6. Učiteľ so slávnymi záľubami

Mať hobby a nepochváliť sa študentom? Tento učiteľ vám podrobne popíše, ako trávi voľný čas. Ich obľúbencami sú najmä detskí alebo slávni ľudia či športovci, pretože si želajú byť ako oni. Pre veľa študentov je to unavujúce počúvať, ale nič s tým nenarobia.

7. Pomýlené miesto- škola nie je domov

Po niekoľkých týždňoch, čo spoznáte tento typ učiteľa, viete pomaly o ňom viac ako jeho kolegovia- o jeho súkromnom živote, starých dobrých časoch a viete, čo robil v apríli 1978. Študentov to však skôr nezaujíma- nech ich odučí svoje a pustí domov.

8. Monotónny hlas

Na hodinách sa snažíte počúvať, pozeráte na učiteľa, ale jednoducho sa to nedá. Jeho hlas je taký monotónny a nudný, že sa vám počas týchto hodín zatvárajú oči.

9. Deduško/babička

Tento učiteľ je naozaj starý a občas ste mali obavu, aby sa mu počas hodiny niečo po zdravotnej stránke nestalo. Mohli ste surfovať na internete alebo sa rozprávať s kamarátom bez obáv, žeby vás prichytil.

10. Fešák

Atraktívny učiteľ nie je doslova zlý typ učiteľa, veď kto by nechcel mať za učiteľa/učiteľku sympatického a pekného človeka? Avšak má to jednu nevýhodu- môže sa stať, že naňho začnete myslieť. Môže to byť pre vás mučenie, pretože viete, že s touto osobou nebudete nikdy randiť a musíte ju vídať každý deň v triede.