Minimálne 5 znakov

Navštívte Dni príležitostí 2015

Obrázok ku článku Navštívte  Dni príležitostí 2015

Okrem známych Dní kariéry sú pre záujemcov o pracovné pozície či stáže pripravený aj Dni príležitostí (Veľtrh práce). Bývajú organizovaný 2x ročne. Kedy a kde sa bude konať najbližší veľtrh?

O Dňoch príležitostí

Prípravu podujatia Dni príležitosti a všetko okolo nich má na starosti medzinárodná nezisková študentská organizácia IASTE. Zabezpečuje vysoko kvalifikované stáže pre študentov technického a ekonomického zamerania vo viac ako 80 krajinách sveta.

Podujatie sa koná na piatich slovenských univerzitách. Počas dvoch dní sa prezentujú firmy a záujemcom postačí, ak si prinesú životopis. Každá firma má svoj vlastný stánok a má vytvorený malý priestor na prezentovanie svojho podniku, či prácu so študentmi vo forme workshopov, tréningov a diskusií. Užitočným objektom pre študentov hľadajúcich pracovné uplatnenie môže byť Katalóg JOB. Je to tlačený katalóg firiem, ktoré ponúkajú uplatnenie na Dňoch príležitostí. Je distribuovaný bezplatne, možno si ho prelistovať v on-line forme.

Kedy a kde?

Najbližšie veľtrhy sa konajú v Bratislave a Košiciach. V Bratislave si pracovné ponuky a stáže môžete prísť pozrieť už 25.novembra na Fakultu elektrotechniky a informatiky STU. Zamerania, ktoré môžete na veľtrhu nájsť: informatika, telekomunikácie, mechatronika, automatizácia. Zúčastnia sa tu známe spoločnosti ako Dell, ESET, Hewlett Packard Slovakia, IBM, Volkswagen, Accenturate a i.

Na Veľtrh v Košiciach sa môžete tešiť 10. novembra. Bude sa konať v Univerzitnej knižnici na Technickej univerzite. Zamerania, ktoré môžete na veľtrhu nájsť: informatika, telekomunikácie, elektronika, finančníctvo, priemyselná informatika a automatizácia. I tu sa vám predstavia známe spoločnosti ako Kia Motors, U.S. Steel Košice, Volkswagen, T- Systems Slovakia a i.

Online katalóg JOB: https://dniprilezitosti.sk/katalog-job/online

Tipy, ako má vyzerať úprava životopisu: https://dniprilezitosti.sk/poradna/zivotopis

Najčastejšie otázky: https://dniprilezitosti.sk/poradna/otazky

 

 

Zdroj: https://dniprilezitosti.sk/