Minimálne 5 znakov

UPLATNENIE PO VYSOKEJ ŠKOLE

Kým na škole je všetko ružové, po jej skončení sa absolvent ocitne v skutočnom svete, v ktorom sa musí postarať sám o seba. Petra je jasným príkladom toho, ako môže život prinútiť človeka ísť až za hranicu, ktorú by neprekročil len tak hocikto. Prečítajte si jej príbeh.

Čítať ďalej...

Mať dobrú prácu je snom každého absolventa. Jej hľadanie nie je však zďaleka také ľahké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Veľakrát je iné očakávanie a realita. Opýtali sme sa niekoľkých absolventov, aby nám porozprávali, ako to s hľadaním zamestnania u nich vyzeralo. Žiadny z oslovených absolventov si prácu nenašiel skôr, než do mesiaca.

Čítať ďalej...

Popri štúdiu si privyrába veľa študentov. Výška zárobku môže závisieť od kvality vykonanej práce či od konkrétnej pracovnej pozície. Pokiaľ vás zaujíma, ktoré brigády sú najlepšie platené, nechajte si poradiť od iných študentov a absolventov. Podelili sa so svojimi pracovnými skúsenosťami a prezradili, ktoré brigády sa z finančného hľadiska oplatia najviac.

Čítať ďalej...

Zaujíma vás, ktoré odbory sú populárne a absolventi ktorých odborov sa nemusia báť o prácu? Globálna nadácia Nesta zverejnila rebríček TOP 10 povolaní, ktoré budú vysoko žiadané až do roku 2030. Ak sa práve rozhodujete, kam pôjdete pracovať či aký odbor si máte vybrať, prehľad žiadaných povolaní by vám mohol pomôcť.

Čítať ďalej...

Veľa študentov či absolventov prahne po práci, ktorá ich bude nielen baviť, ale bude i dobre platená. Ak chcete vedieť, ako uspieť pri hľadaní dobrej práce, čítajte ďalej. Máme pre vás 5 tipov, vďaka ktorým si môžete svoj dreamjob nájsť oveľa ľahšie.

Čítať ďalej...

Pokiaľ patríte ku končiacim študentom, zbystrite pozornosť. Maturity a štátnice nie sú pre absolventov totiž konečnou zastávkou. Musíte si ešte odstáť rady na Úrade práce a vybaviť potrebné ,,papierovačky“. Aké sú teda vaše povinnosti po zavŕšení štúdia?

Čítať ďalej...

Recept na úspešné nájdenie práce po ukončení vysokej školy znie: aktivita. Akákoľvek práca, stáž či dobrovoľníctvo sa počítajú. Dnes sme pre vás vybrali 2 zaujímavé vysokoškolské stáže – v parlamente a RTVS. Vyskúšate šťastie a prihlásite sa?

Čítať ďalej...

Písanie záverečných prác je u nás hodnotené veľmi prísne. Autor práce musí na začiatku každej práce podpísať čestné vyhlásenie o tom, že ho vypracoval samostatne. Písanie iným človekom ako autorom sa nepripúšťa. Je to skrátka tabu. No nájdu sa aj študenti, ktoré toto tabu porušili... Medzi nich patrí aj Nina.

Čítať ďalej...

Študentov končiacich ročníkov vysokej školy ,,straší“ mnoho nezodpovedaných otázok. Nájdu si prácu vo svojom odbore? Ako dlho im bude trvať, kým si nájdu svoj vysnívaný džob? Koľko bude ich mesačná výplata? Všetci zvedavci dostanú odpovede na tieto a aj iné otázky. Prostredníctvom krátkych výpovedí referujú svoje skúsenosti absolventi vysokých škôl.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019 2018 2017201620152014