Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Brat, sestra, synovec, kamarát, priateľka - máte vo svojom okolí študenta alebo ste sám študent a chcete obdarovať iného študenta? Stále ste nenašli to pravé orechové? Ste na správnej adrese s S.O.S. článkom napísaným priamo pre vás. V článku sme pre vás zhrnuli pár praktických "chick" darčekov, ktoré uvítajú študenti.

Čítať ďalej...

Pre úspešné zvládnutie skúškového je potrebné vyhnúť sa niektorým chybám (už pri samotnom prihlasovaní na skúšku), ktoré môžu znížiť vašu úspešnosť. Prečítajte si, čomu sa vyvarovať.

Čítať ďalej...

Jednou z mnohých výhod vysokoškolského štúdia je status študenta a držiteľa ISIC-ku a preto aj túto zimnú sezónu patrí ISIC k povinnej výbave každého vysokoškoláka - lyžiara a snowboardistu. Prečítajte si, ktoré slovenské lyžiarske centrá poskytujú študentom zľavy na skipass a ostaté služby.

Čítať ďalej...

Google náš každodenný nám šetrí mnoho času, zachraňuje vysokoškolský život, keď treba narýchlo napísať nejakú seminárnu prácu, ale tak isto nám pomáha nájsť na internete to, čo práve potrebujeme. Prečítajte si aké najčastejšie výrazy Slováci hľadali na Google v roku 2014.

Čítať ďalej...

Pomaly sa nám zimný semester blíži ku koncu a práve táto skutočnosť naznačuje príchod tak „obľúbeného“ skúškového. V našom článku vám prinášame desať rád ako čo najlepšie zvládnuť toto hektické obdobie.

Čítať ďalej...

Viete o tom, že na Slovensku sa chystá najkratší let medzi dvoma štátmi na svete? Bude trvať len 5 minút :) !

Čítať ďalej...

Viete koľko váži mozog, koľko má neutrónov, na akej báze "procesoru" pracuje a prečo je tak výnimočný? Prečítajte si náš článok a dozviete sa viac.

Čítať ďalej...

17. november je pre naše Slovensko veľká vec. Viete akú úlohu v ňom zohrali vysokoškoláci, čo bol vlak nežnej revolúcie, kto bola "Bratislavská päťka" a VPN, prečo je dnešný deň vyhlásený za Medzinárodný deň študentstva?

Čítať ďalej...

Pozná to každý človek. Rodičia svoje deti bežne ubezpečujú, že keď vyrastú môžu sa stať kýmkoľvek a preto si veľa dievčat myslí, že budú princezné a chlapci smetiari v lepšom prípade supermani. Podobnú filozofiu o tom, že môžeš byť kým len chceš šíril aj Buddha, tak asi na tom bude niečo pravdy...

Čítať ďalej...

Poďte sa pozrieť na Festival vedeckých filmov do divadla na Malú scénu STU. Čakajú na vás zaujímave filmy a iné chuťovky a to úplne zadarmo. Podmienkou je byť slušným divákom.

Čítať ďalej...

Napíš zaujímavú esej na tému „Sloboda prejavu v postmodernej spoločnosti“ a vyhraj 800 EUR. Súťaž je určená najmä pre študentov vysokých škôl, pričom nemusí ísť výlučne o študentov práva.

Čítať ďalej...

Vysokoškolák, ktorý chce cestovať od 17. novembra zadarmo, potrebuje preukaz. Nestačí vám iba platný ISIC, musíte mať špeciálny preukaz, ktorý vydáva iba ŽSR. V článku ponúkame prehľad o tom čo potrebujete na to, aby vám tento preukaz vydali a kde si ho môžete vybaviť.

Čítať ďalej...

Alberta Einsteina nemusíme bližšie predstavovať. Tento sympatický držiteľ Nobelovej ceny s nezameniteľným výzorom bol ako človek veľkým prínosom nielen pre fyziku, ale aj pre psychológiu, filozofiu … a v neposlednom rade aj pre život vysokoškolákov. Prečítajte si jeho najznámejšie myšlienky, ktoré vám pomôžu „zdolať“ vysokú.

Čítať ďalej...

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry SR odhalili prípad takzvanej „nepriamej“ korupcie na Technickej univerzite vo Zvolene. V prípade figuruje ako páchateľ tohto trestného činu aj jeden z profesorov spomínanej univerzity.

Čítať ďalej...

Študenti do 26 rokov, deti do 6 rokov a tiež dôchodcovia a seniori od 62 rokov budú cestovať už od 17. novembra tohto roku vo vlakoch zadarmo.

Čítať ďalej...

TASR pod záštitou Ministerstva zdravotníctva SR organizuje projekt, ktorého cieľom je posúvať informácie akéhokoľvek digitálneho a výtvarného obsahu na tému drogovej prevencie. Ak študuješ sociológiu, medicínu, psychológiu, právo, žurnalistiku, masmediálnu komunikáciu alebo iný odbor, ktorý má čo-to povedať o negatívnych aspektoch drog, vykúzli nejaké dielko a vyhraj pekné ceny.

Čítať ďalej...

Vysoká škola je základňa pre všelijaké modely správania. Navštevujú ju rozmanité osoby, či už vo forme učiteľov alebo študentov a vzásade sa dá konštatovať, že „nikdy nevieš, čo od koho môžeš čakať“. Častým javom na vysokej je sexuálne obťažovanie smerované najmä voči mladým študentkám. Viete aký je rozdiel medzi sexuálnym obťažovaním a sexuálnym násilím?

Čítať ďalej...

Malá kartička, neoddeliteľná súčasť študentskej peňaženky. Väčšina z nás sa s ISIC-om stretne až na vysokej škole, tiež je k dispozícii i mladším kolegom na stredných školách. Minimálny poplatok za revalidačnú známku na začiatku roka sa nevyrovná množstvu peňazí, ktoré vďaka tomuto preukazu dokážeme ušetriť. ISIC je dobrý kamarát, môžete ho použiť pri cestovaní, nakupovaní a iných zľavách. Všetky otázky ohľadom ISIC-u či ktoré zľavy študenti využívajú najčastejšie, sa dozviete v našom článku.

Čítať ďalej...

Poznáte to, niekto má dva diplomy z vysokej školy a pracuje ledva v trafike a niekto má skončenú základku a zarába milióny. Potom je otázne do akej miery je diplom zárukou úspechu a zbohatnutia? Pozrite sa na zoznam úspešných mužov bez vzdelania.

Čítať ďalej...

Zamysleli ste sa niekedy, že čo vás ráno preberie najskôr k „životu“? Ranná sprcha, raňajky alebo hrnček čerstvej kávy? Správny ranný štart je najdôležitejšia časť dňa, prečítajte si čo by malo byť samozrejmosťou každého z nás.

Čítať ďalej...

Noc výskumníkov je súčasne organizovaná v 33 štátoch Európy. Organizátori chcú priblížiť verejnosti výskumníkov ako „obyčajných“ ľudí s neobyčajným povolaním. Vysvetliť, čo ich priviedlo k povolaniu výskumníka, čo ich motivuje k neustálemu bádaniu, aké otázky si najčastejšie kladú, k čomu ich ich práca priviedla a kde je možné výsledky ich výskumu uplatniť v bežnom živote.

Čítať ďalej...

Mnohí vysokoškoláci pri nedobrovoľnom vstávaní na ranné hodiny určite uvažovali, aké by bolo vyučovanie oveľa jednoduchšie, ak by sa odohrávalo nie v preplnených sálach, ale v pohodlí domova za počítačovou obrazovkou. Školstvo zmodernizovalo systém a sen uviedlo do praxe- zoznámte sa s e-vzdelávaním.

Čítať ďalej...

V týchto dňoch sa organizuje už 13. ročník podujatia Európsky týždeň mobility (ETM), do ktorého sa zapojilo 1596 miest z 37 krajín sveta. tohtoročné heslo je „Naše ulice, naša voľba“, pričom cieľom je podnietiť u ľudí záujem vytvárať mestá také, v akých by chceli žiť.

Čítať ďalej...

Prinášame vám tabuľku, kde sú vyznačené jednotlivé termíny školských prázdnin na školský rok 2014/2015. Pozrite si, na ktoré dni tento tok pripadajú vianočné či veľkonočné prázdniny tak, aby ste si čo najlepšie a najpohodlnejšie vedeli zorganizovať svoj študentský a "cestovateľský" život.

Čítať ďalej...

Premiér Fico sa nechal počuť, že zariadi, aby mali vysokoškoláci vlaky úplne zadarmo. V článku vám ponúkame ilustráciu koľko platia momentálne študenti za cestu vlakom, koľko by mali platiť bez študentskej zľavy a aké sú reálne náklady železnice na prepravu jedného študenta na trase Bratislava - Košice.

Čítať ďalej...

Našli ste si, napríklad aj na vysokej škole, toho svojho „správneho“ kamoša do života? Ak áno, je dosť pravdepodobné, že váš kamarát vám je geneticky podobnejší ako cudzí ľudia. Ako na to prišli profesori z Yale University a University of California?

Čítať ďalej...

K trinástim slovenským súkromným vysokým školám pravdepodobne pribudne ďalšia. Svoje sídlo bude mať v malebnom mestečku Šamorín, ktoré leží na južnom Slovensku v okrese Dunajská Streda v Trnavskom kraji. Ktorý slovenský finančník ju zriaďuje a čo sa na nej bude študovať?

Čítať ďalej...

Absolvent práva z roku 2012 posiela svoje CV a takýto motivačný list neadresne viacerým advokátom. Je toto podľa Vás tá správna cesta k nájdeniu si práce? Zamestnali by ste ho?

Čítať ďalej...

Prinášame Vám rozhovor s pánom Martanvičom, ktorý od roku 2011 podniká trochu netradične - sprostredkúva písanie podkladov pre vysokoškolské práce prostredníctvom svojho portálu www.vsprace.sk. Pre mnohých je to neetické, no právnici sa zhodujú, že nie trestné. Kde je ukrytá rovina morálky a aký typ študentov si necháva vypracovať podklady?

Čítať ďalej...

Po internete prebehla informácia, že v Paríži sa konalo konzorcium jazykovedcov z celého sveta, kde po ôsmich rokoch bádania, skúmania a študovania vydali rubriku desiatich najťažších a desiatich najľahších jazykov na tejto planéte. Aké sú konečné rebríčky najťažších a najľahších jazykov sveta? Je pravda, že slovenčina je najťažší jazyk na svete?

Čítať ďalej...

Národná banka Slovenska („NBS“) aj tento rok vyhlasuje už v poradí druhý ročník súťaže o cenu guvernéra NBS. Súťaž je určená študentom vysokých škôl za najlepšiu dizertačnú alebo diplomovú prácu v oblasti ekonómie. Výhrou je slušná finančná odmena. S prihláškou sa treba poponáhľať, pretože deadline na jej zaslanie je iba do konca júna!

Čítať ďalej...

Medzinárodná federácia univerzitného športu organizuje pravidelne každé dva roky Svetovú Zimnú Univerziádu, ktorá je druhým najväčším športovým podujatím po zimných olympijských hrách. Hostiteľskou krajinou 27. Svetovej Zimnej Univerziády 2015 je Španielsko – Granada a Slovensko – Štrbské Pleso/Osrblie. Chceš sa stať jej súčasťou?

Čítať ďalej...

Ide o najčastejšiu formu pracovného vzťahu medzi študentom a zamestnávateľom a to najmä vďaka nižším odvodom, ktoré sú s touto dohodou spájané.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

20192018201720162015 2014