Minimálne 5 znakov

Vianočné darčekové tipy pre študentov

Obrázok ku článku  Vianočné darčekové tipy pre študentov

Brat, sestra, synovec, kamarát, priateľka - máte vo svojom okolí študenta alebo ste sám študent a chcete obdarovať iného študenta? Stále ste nenašli to pravé orechové? Ste na správnej adrese s S.O.S. článkom napísaným priamo pre vás. V článku sme pre vás zhrnuli pár praktických "chick" darčekov, ktoré uvítajú študenti.

Písacie potreby a diáre

Tieto darčeky sa dájú nazvať jedným slovom - klasika. Možno až tak neoslníte, ale keď si dáte záležať na výbere, udriete klinec po hlavičke. Na výber sú rôzne druhy pier (vtipné, s ťahákom, značkové, s neviditeľným písmom...), takisto diáre. Ktorý študent by si pri písaní nespomenul na darcu, od koho má svoje originálne pero v tvare injekčnej striekačky? 

Mobilová generácia

Je to tak, dnešná študentská generácia je mobilová. Preto ak vás napadli práve veci ku mobilu z elektroniky, nebude váš darček out. Študentov by mohli potešiť kvalitné slúchadlá na počúvanie hudby, pekný kryt na mobil a iné príslušenstvo.

USB-čko

Aj vy patríte medzi tých, ktorí majú päť rôznych USB a keď ho potrebujú, nevidia ho nájsť? Alebo naopak hľadáte jeden a kvalitný? Zaobstarajte študentovi USB a ušetrite mu hľadanie. Môžete zvoliť opäť klasický kľúč, ale aj s nevšedným dizajnom. Pre dámy je k dispozícii na e-shopoch kľúč v tvare srdca a zároveň je to aj náhrdelník, pre pánov je USB v tvare ich obľúbeného piva.

Karikatúra

Študentský život nesie v sebe trochu bláznivosti a voľnosti. Prečo nepodarovať rovnako bláznivú podobizeň človeka? Karikatúry, pri ktorých postačí dodanie fotografie daného človeka, sú originálne kresby. Objednať ju môžete priamo u kresliča karikatúr alebo cez internet.

Hrnček

Veľa z nás má ranný rituál, pri ktorom pije čaj alebo kávu. A horúcu tekutinu si nalievame do toho „nášho“ hrnčeka. Posilnenie pred dlhým dňom v peknej šálke padne študentovi vhod. Kúpte mu taký, ktorý ho vystihuje. S nápisom, hlinený hrnček na štýl našich prastarých mám či vtipným prevedením nič nepokazíte.

Výlet

,,V piatok podvečer si zresetujem hlavu“, spieva skupina Hex. Aj študenti sú len ľudia a potrebujú po skúškovom vypnúť a prísť na iné myšlienky. Pojem výlet nemusí znamenať len výlet do krčmy a späť, môže ísť o celodenný výlet do nejakej krajiny či poznávací zájazd. Výber prispôsobte tomu, či preferuje výlety sám alebo vo dvojici (zľavové portály ponúkajú obe varianty). Dva dni v Paríži po skúškach sú ideálna motivácia.

Posledný tip- drahší a lacnejší darček

Náš predposledný tip je fotoaparát. A nie hocijaký, ale ten z minulého storočia. Je to darček, ktorý obsahuje v sebe zmes histórie a nevšednosti. Pokiaľ vám financie dovolia, darujte takýto darček na zachytenie  školskej etapy života. Dostupné sú v rôznych antikvariátoch či bazároch, napríklad aj na slovenskom (www.bazos.sk, stačí zadať do názvu starožitný fotoaparát).

Darčeky nemusia byť len kupované. Ak nemáte financie nazvyš a chcete vymyslieť ďalší darček, vyrobte kupóny. Sú to špeciálne kupóny na princíp tých zo zľavových portálov, ibaže na ne dopíšete vlastné „zľavy“, ktoré môže daná osoba od vás požadovať (napríklad darujete vášmu študentovi 3 zľavové kupóny- 1.vypracovanie domácej úlohy 2. masáž 3. týždeň bez domácich prác atď.)