Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Tradičné Vianoce sú tie pre nás tie najkrajšie so všetkými zvykmi, ktoré veľa domácností praktizuje- od pečenia koláčov, konzumovanie kapra na rodinnú večeru až po rozbaľovanie darčekov. Niektorí však ešte ako deti zažívali staré socialistické Vianoce, ktoré sú nezabudnuteľné. Prečítajte si, ako vyzerali pravé ,,socíkové“ Vianoce.

Čítať ďalej...

Vianoce za dverami, kapor šťastne pláva vo vani, stromček nachystaný... ale vo vašej tajnej skrýši žiadne darčeky. Horlivo premýšľate, koho by ste mali obdarovať a hlavne tak, aby mal z toho radosť? Prinášame vám darčekové tipy na poslednú chvíľu.

Čítať ďalej...

Študenti, ktorí nemajú vysokú školu v meste svojho bydliska alebo do nej dochádzajú z väčšej diaľky, musia riešiť ubytovanie. Prostredie, v ktorom sa bude študent učiť či spať, sa môže odraziť aj na jeho študijných výsledkoch. Na rad prichádza otázka: zvoliť privát alebo internát?

Čítať ďalej...

Ktoré statusy sú prelomové a pritiahnu ľudí, aby okomentovali a dali „like“ na facebooku či inej sociálnej sieti práve tomu tvojmu? Prinášame vám 10 superstatusov, ktoré pozornosť druhých zaručene pritiahnu.

Čítať ďalej...

Počet študentov na vysokých školách klesá, ale aj záujem o štúdium na slovenských školách. Ktorá fakulta spomedzi všetkých ide „na dračku“?

Čítať ďalej...

S úderom zimy stúpa obdobie chorôb. Možno aj vy bojujete práve s nádchou, a predsa musíte chodiť na prednášky či cvičenia do školy. Poradíme vám, ako zmierniť nádchu pomocou domácich jednoduchých receptov.

Čítať ďalej...

Pokiaľ ťa zaujíma oblasť verejnej správy alebo zahraničia, ovládaš angličtinu na kvalitnej úrovni, zbystri pozornosť. Odbor miestnej štátnej správy, samosprávy a zahraničných vecí sekcie verejnej dopravy hľadá študenta na dlhodobejšiu neplatenú stáž.

Čítať ďalej...

Sviatok všetkých svätých slávime 1. novembra. Hoci ho dnes vnímame ako kresťanský sviatok, jeho počiatky sú späté so starými Keltmi. Prečítajte si, aký je pôvod tohto sviatku, o zvykoch vykonávaných v tento deň a prečo vôbec vznikol.

Čítať ďalej...

Stretli ste sa niekedy s absurdnými štátnymi zákonmi? Američania sú v nich hotový fenomén- majú zákony, nad ktorými ostáva rozum stáť. Prečítajte si americké, ba priam až neuveriteľné zákony, ktoré skutočne existujú!

Čítať ďalej...

Éra základnej školy je nepochybne za nami. Dnešné deti nevedia, čo je to pravé školské utrpenie- od veľa zvykov sa upustilo. Ktoré veci sú tie, ktoré sme museli „nedobrovoľne“ pretrpieť počas celej základky?

Čítať ďalej...

Tohtoroční tretiaci na univerzitách budú prví, pre ktorých je prichystaná nová zmena v školstve. Štátne skúšky, ktoré sú pre mnohých z nich nočnou morou, budú zrušené. Mala by mať podobu kolokvia.

Čítať ďalej...

Pre niekoho nepochopiteľné, pre mladú študentku denná realita. Zoznámte sa s Leonie Müller z Nemecka, ktorá mala plné zuby platenia vysokého nájmu a rozhodla sa pre lacnejší variant- bývanie vo vagóne.

Čítať ďalej...

Tí, ktorí vlastnia vodičské preukazy, sa každoročne môžu od 16. do 22. septembra tešiť z bezplatného cestovania. Mesto Bratislava sa aj tento rok rozhodlo zapojiť do projektu a tak podporiť menšiu mieru používania osobných vozidiel v tento týždeň.

Čítať ďalej...

Dňa 27.8. sa prezradili výsledky komplexnej akreditácie vysokých škôl. Ktorým piatim slovenským univerzitám môže hroziť zatvorenie?

Čítať ďalej...

Hoci už dávno netvoríme spoločný štát s Čechmi, niektoré české slovíčka zotrvali v slovenskej lexike podnes. Môžete ich počuť pomerne často a ste skalopevne presvedčení, že sú slovenské. Ktorých 30 slovných výrazov si zamieňame v komunikácii s bohemizmami, teda čechizmami?

Čítať ďalej...

Myslíte si, že na poste manažéra môže pracovať len muž alebo žena? Telekomunikačná spoločnosť z Bukurešti sa rozhodla tento mýtus vyvrátiť. Usporiadali konkurz na manažérsku pozíciu a dosadili na ňu (ne)obyčajnú šéfku- roztomilú britskú mačku.

Čítať ďalej...

Dnešná mládež sa oblieka podľa svojho vkusu, tá za režimu socializmu bola odkázaná na módu, ktorá vyhovovala režimu. Výber na pultoch bol malý a preto ženy museli často siahať po ihle a niti na výrobu vlastného oblečenia. Ktoré módne výstrelky boli najväčšími hitmi, nájdete nižšie v článku.

Čítať ďalej...

Slnečné počasie a vysoké teploty vylákajú na kúpalisko veľa ľudí. Nie každý má však chuť dávať zakaždým eurá len za obyčajný vstup. Prinášame vám zoznam kúpalísk s nulovým vstupným v hlavnej metropole a jej okolí. Avšak pozor, nie všade dohliadajú plavčíci a problémy návštevníkom môže robiť i parkovanie.

Čítať ďalej...

Cestovať autostopom po Slovensku či v zahraničí? Kým pre niektorých môže ísť o adrenalínový zážitok, druhí sa zdráhajú. Poradíme vám, ako bezpečne a ľahko cestovať.

Čítať ďalej...

Slovenke sa podarilo preraziť a témou svojej diplomovej práce zatienila všetky ostatné.

Čítať ďalej...

V minulej časti sme vám priniesli 1. časť učenia azbuky hravou formou. Naučte sa aj posledné písmená. Hoci bude dnešná časť o niečo ťažšia, po zdolaní tejto časti zvládnete ruštinu ľavou zadnou!

Čítať ďalej...

Niekoľko slovanských jazykov spája abeceda- azbuka, ktorá sa líši v každom jazyku malými odlišnosťami. Azbuka je jedným z dôvodov, prečo sa ľudia boja učiť ruštinu. Príde vám toto písmo ťažké? S našimi typmi budete mať príležitosť osvojiť si základy azbuky efektne a jednoducho!

Čítať ďalej...

Letné počasie, zážitky s priateľmi a videnie hudobníkov na vlastné oči- milovníci festivalov majú i tento rok veľa možností, kam zavítať. Na výber sú festivaly „klasiky“ ako Bažant Pohoda, jednodňové festivaly napríklad Rip Fest či festivaly, ktoré majú svoju premiéru- Turiec Fest. Vyberte si z ponuky festivalov ten váš. Pod názvami nájdete odkazy na jednotlivé festivaly, kde máte možnosť zakúpiť si vstupenku už teraz.

Čítať ďalej...

Mesačník Eva pozýva dámy na zúčastnenie sa 3. ročníka Eva high heels run!. Podmienky- odhodlanie a lodičky.

Čítať ďalej...

Kto sú Toastmasters a pôsobia vôbec na Slovensku? Toto sú zrejme prvé otázky, ktoré napadnú ľudí po prečítaní nadpisu článku. Ak by ste sa chceli zdokonaliť vo vašich komunikačných schopnostiach či sa prísť nezáväzne pozrieť, čo Toastmasters robia, určite si prečítajte náš dnešný článok.

Čítať ďalej...

Poznáš to, oklameš mamu, že sa ideš učiť na skúšku a v realite ideš chľastať ku kamarátom na intrák/privát... Na druhý deň ráno sa mamina v obchode stretne s kamoškou, ktorá jej len tak medzi rečou povie, že ťa včera videla s fľašou v ruke podnapitého cestou do nočného baru... Tak si nechcel, aby sa to mama dozvedela a vidíš niekto „z hora“ jej to takouto cestou povedal skôr, ako by si sám chcel a teraz vyzeráš jak tzv. ťukes...

Čítať ďalej...

Cez víkend 14. - 15. marca 2015 sa v Bratislave na Fakulte matematiky fyziky a informatiky UK (ako je Botanická záhrada) uskutoční OpenSource víkend - prednáškové podujatie venované otvorenému softvéru, otvorenému hardvéru, otvoreným dátam a otvoreným štandardom.

Čítať ďalej...

Vytiahli ste si zlú otázku alebo nemáte svoj deň, a práve vás čakajú štátnice? Oblečenie dokáže niekedy urobiť hotové divy. Profesori sú v prvom rade zaťažení na to, čo máte v hlave. Avšak nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorí si veľmi potrpia na elegantný vzhľad ako súčasť ,,váženej skúšky“ a bez neho je váš celkový výsledok ohrozený. Zásady správneho oblečenia a vizáže priblíži štylistka a študentka Tereza Michálková.

Čítať ďalej...

Ak dochádzate z väčšej vzdialenosti a ste ubytovaní v meste svojho štúdia, možno sa to stalo aj vám - ocitli ste sa na čakacej listine na internát. Takáto situácia sa opakovala tento rok na prelome septembra a októbra v Bratislave.

Čítať ďalej...

Môže sa to zdať banálne, ale veľa študentov na to zabúda. Podajte si prihlášku včas na vaše magisterské alebo inžinierske štúdium. Niekde si môžete prihlášku na nadväzujúci odbor podať do konca mája, inde je deadline už do konca februára/marca.

Čítať ďalej...

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov vyhlásila v roku 1987 prvý raz "Svetový deň sprievodcov". V roku 2015 si môžete toto podujatie užiť 21. februára. V mnohých mestách na svete sa môžete tento víkend zúčastniť netradičných prehliadok mesta - zadarmo.

Čítať ďalej...

Lásku máme okolo seba, každý deň, v rôznej podobe. Z Valentína sa stal pomerne úspešný, miestami aj povrchný, komerčný "sviatok" zaľúbených... Každého koho vo svojom živote ľúbiš, ľúb s rovnakou intenzitou každý deň. Takže puska, kvetinka, sladkosť a iné "drobnôstky" v dnešný deň potešia, ale nevykúpia ťa z celoročnej apatie!

Čítať ďalej...

Po maturite či vypracovaní magisterskej práce a štátniciach vyjde bránami školy každoročne početné množstvo absolventov. Medzi absolventov však patria aj tí, ktorí ukončili svoje štúdium ešte v 20. storočí...

Čítať ďalej...

Prinášame vám aktuálny "referendový" článok, ktorého hlavným cieľom je vyriešiť otázku či: "Je nevyhnutné, aby štát v prostredí tvrdých konsolidačných opatrení (najmä zvyšovanie daní a odvodov) paušálne sa dotýkajúcich priamo alebo nepriamo všetkých vrstiev obyvateľstva podporoval akékoľvek cirkvi agregátnou sumou približne 37 mil. EUR ročne (pre rok 2012)?"

Čítať ďalej...

Možno aj vy pred učením alebo popri práci radi čítate výroky a citáty na zamyslenie. Niektoré nás prinútia rozmýšľať, iné naopak vyčaria na perách úsmev. Všetky citáty sú mix od Slovákov aj zahraničných autorov. Prinášame vám tie, ktoré majú ,,niečo do seba“.

Čítať ďalej...

Počuli ste o Študentskej rade vysokých škôl? Nie? - Študentská rada vysokých škôl je najvyšším zastupiteľským orgánom študentov vysokých škôl na Slovensku a pred nedávnom si volila svoje nové predsedníctvo. Prečítajte si kto vyhral voľby.

Čítať ďalej...

Čas veľakrát (aj počas skúškového) hrá proti nám. Poznáte to, že hodiny vtedy ubiehajú ako minúty atď. Pripravili sme pre Vás na zamyslenie niekoľko zaujímavých, aj pre dnešnú dobu výstižných, citátov o čase.

Čítať ďalej...

Si študentom VŠ a s financiami ti nevyšlo všetko podľa tvojich predstáv? Pre študentov sú organizované rôzne projekty či zľavy, čo mnohí ocenia. Takisto sa naskytuje i možnosť zapožičania peňazí počas štúdia. Ak sa rozhodneš pre takýto krok, je dobré vedieť o pôžičke pár vecí dopredu, ktoré sú stručne zhrnuté formou otázok v článku.

Čítať ďalej...

Úprimne povedané: na to, aby si úspešne zvládol skúšku (najmä tú ústnu) ti nestačia len vedomosti. Mnoho vyučujúcich si potrpí aj na tvoj vzhľad, na to ako prídeš oblečený. Prečítaj si pár rád čo si na seba vziať a čo naopak nechať v skrini.

Čítať ďalej...

Na každej vysokej škole existuje aspoň jedna skúška (minimálne tá záverečná štátnica), ktorá ma ústnu formu. Avšak aj takáto skúška môže mať veľa podôb. Prečítajte si, čo všetko vás môže stretnúť na ústnej skúške.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019201820172016 2015 2014