Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Čas Vianoc je sviatkom pohody a túto pohodu vinšujeme aj tým, s ktorými nesedíme za vianočným stolom. Väčšinou im píšeme e-maily alebo SMS-ky. Avšak aj obyčajné blahoprianie ku Vianociam sa môže poriadne zvrtnúť a z dobrého úmyslu sa vykľuje trápnosť. Prečítajte si niektoré z ,,jedinečných“ SMS od Slovákov.

Čítať ďalej...

Testy osobnosti sa tešia veľkej obľube. Aj vy sa radi dozviete o sebe niečo nové? Stačí, ak sa pozriete na titulový obrázok a zapamätáte si, čo ste si všimli ako prvé: bola to tvár, jabloň alebo čítajúci muž?

Čítať ďalej...

Prinášame vám novú sériu, v ktorej testujú redaktori navysokej nejaký výrobok/akciu na vlastnej koži. V druhej časti sme skúmali tajomstvo Escape room (Úniková izba), ktorá sa nachádza v Bratislave. Na testovanie sa podujala Klaudia. Prečítajte si, ako to celé dopadlo.

Čítať ďalej...

Ktorému študentovi by sa nehodilo jednorazové štipendium v hodnote 1330 eur? Prečítaj si podmienky na získanie štipendia v článku. Ak ti na um prichádza veľa spôsobov, ako by si dané peniaze minul, neváhaj a zapoj sa aj ty!

Čítať ďalej...

Tak ako každý rok, i tento budú môcť vodiči cestovať bezplatne po Bratislave počas Týždňa mobility. Vodičský preukaz poslúži vodičom ako cestovný lístok. Taktiež bude pre vysokoškolákov obnovená linka 131.

Čítať ďalej...

Veľa študentov a najmä začínajúcich vysokoškolákov na začiatku školského roka riešia otázku, koľko peňazí budú tento rok potrebovať na vysokú školu. Opýtali sme sa niekoľkých študentov z Bratislavy a Košíc na to, s akým rozpočtom je potrebné počítať.

Čítať ďalej...

S nástupom modernej doby prichádzajú na trh i nové technológie, čo môže ohrozovať existenciu povolaní so „starou“ technológiou. Stránka Careercast.com prišla s novou štúdiou, ktorá predpovedá 9 povolaniam možné zaniknutie do roku 2022. Ktoré to sú?

Čítať ďalej...

K letným, horúcim dňom neodmysliteľne patrí zmrzlina. Dnes máme pre vás recept, ako si môžete túto pochúťku pripraviť aj v pohodlí domova. Vyrobte si kakaovú zmrzlinu za 15 minút úplne sami a verte nám, že bude chutiť oveľa lepšie ako tá z obchodu.

Čítať ďalej...

Hra Pokemón Go pobláznila celý svet. S naháňaním pokemónov po exteriéri môžu hráči prejsť aj niekoľko kilometrov, pričom sa im môžu stať i bizarné či nepríjemné situácie. V článku si môžete prečítať zoznam spísaných situácií, ktoré sa prihodili hráčom tejto hry po celom svete.

Čítať ďalej...

Prinášame vám novú sériu, v ktorej testujú redaktori navysokej nejaký výrobok/akciu na vlastnej koži. V prvej časti sme sa rozhodli zmapovať nový tip kina, ktoré je na scéne len od 12.mája a momentálne ho môžete navštíviť len v Bratislave. Na testovanie sa podujala Klaudia. Prečítajte si, ako to celé dopadlo.

Čítať ďalej...

Väčšina študentov zažíva svoje prvé lásky a všetko s nimi spojené práve na škole. Spýtali sme sa niektorých študentov, čo sa naučili počas randenia a o vzťahoch na univerzite. Ich odpovede si môžete prečítať v článku.

Čítať ďalej...

V článku si môžete prečítať, ako vyzerá rebríček najlepších univerzít za rok 2016. Rebríček sa zostavoval podľa toho, aké absolvované fakulty uprednostňujú zamestnávatelia pri hľadaní nových zamestnancov. Rebríček však nehovorí o kvalite škôl z iného hľadiska.

Čítať ďalej...

Nedávno sme písali o priznaniach slovenských vysokoškolákov a dnes sa zameriame na severnejší štát– Anglicko. Pokiaľ ste zvedaví, čo trápi študentov z anglických univerzít a rozhodli sa o to podeliť na stránke priznaní, môžete si prečítať ich dnešné priznania.

Čítať ďalej...

Po náročnom skúškovom by padla dobre na odreagovanie nejaká dovolenka alebo výlet. Večná dilema študentov však je, že nemajú dostatok financií. Ako teda skĺbiť dovolenku a nižší budget? Máme pre vás tip na lacný výlet - eurovíkend.

Čítať ďalej...

Vysoká škola nie je len o zábave, stresujúcom skúškovom a dosiahnutí titulu. V deň ukončenia štúdia bude z teba oveľa vyspelejší človek ako v deň, kedy si išiel na zápis do prvého ročníka a má na tom určitý podiel aj tvoja univerzita. Čo ťa teda vysoká škola mohla naučiť?

Čítať ďalej...

Youtube.com je dobre známy dnešnej generácii. Napadla vás niekedy myšlienka, že okrem sledovania videí by vám mohol zarobiť pekné peniažky? Nehovoríme ľahko zarobené, ale pekne zarobené. Pokiaľ premýšľate nad takýmto druhom zárobku, určite čítajte ďalej.

Čítať ďalej...

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že od 1. apríla 2016 bude poskytovať cestujúcej verejnosti nový produkt v podobe SMS cestovného lístka s časovou platnosťou 40 minút za 1 euro.

Čítať ďalej...

O úspechoch spoluzakladateľa spoločnosti Apple by sa mohli napísať celé knihy. V dnešnom článku vám predstavíme myšlienky Steva Jobsa, ktoré hlásal počas tlačových správ či konferencií. Inšpirujte sa 10 životnými radami Steva Jobsa, ktoré zaručene stoja za prečítanie.

Čítať ďalej...

Pred internetom bol najvernejší priateľ tínedžera časopis Bravo. Plagáty, fotopríbehy, články o prvých láskach či poradňa. Niekedy sa do redakcie Brava dostali otázky, nad ktorými nevieme, či sa máme smiať alebo plakať. Prečítajte si pár z nich, ktoré stoja za prečítanie.

Čítať ďalej...

Napriek tomu, že Facebook nie je človek, aj on môže byť tvojim učiteľom. Niektoré veci si sa možno naučil práve vďaka nemu pri pridávaniu priateľov, zdieľaní fotiek či hashtagovaní. Ktoré veci to sú?

Čítať ďalej...

O Mlynskej doline sa hovorí, že je samostatné sídlisko. V mekke študentov pracuje aj dievčina, ktorá si brigádne privyrába popri štúdiu ako predavačka. Svoje zážitky so zákazníkmi zverejňuje na facebookovej stránke. Vybrali sme pre vás 10 najlepších.

Čítať ďalej...

14 február je deň, kedy sa oslavuje Valentín. Deň všetkých zaľúbených, kedy si vyznávame lásku viac ako inokedy. Darujeme si kvety, sladkosti, či iné darčeky. Romantické miesta, či večera patria tiež ku tomuto dňu.

Čítať ďalej...

Výdavky za vysokú školu nie sú lacná záležitosť. Veľa študentov si privyrába nejakou brigádou na čiastočné pokrytie svojich potrieb. Martina pracuje v obchode a jej spolubývajúca si privyrába prostitúciou. Prinášame Vám rozhovor, v ktorom Martina otvorene priznala, kto je jej spolubývajúca.

Čítať ďalej...

Šikovný 27-ročný Slovák Andrej Pančík predal už svoj druhý startup za neuveriteľných 100 miliónov dolárov. Čo je to startup? Kto je Andrej Pančík a čo vlastne vytvoril a následne predal?

Čítať ďalej...

Na sociálnych sieťach sa veľakrát delíme o mnoho osobných informácii a fotiek s okolitým svetom. Máme tieto údaje kvalitne zabezpečené? Tento článok Vám môže dať rady, ako si ochrániť súkromie na Facebooku alebo iných sociálnych sieťach.

Čítať ďalej...

Súkromné problémy, práca, párty alebo iné činnosti- dôvody, prečo chodia študenti na skúšky nepripravení. Podvádzať bez prichytenia a robenie ťahákov je počas skúškového nevyčerpateľná téma. Inšpirujte sa 7 spôsobmi, ako dobre podvádzať na testoch.

Čítať ďalej...

Skúškové obdobie prináša so sebou aj veľa nových skúseností či vtipných situácií, ktoré študenti zažili. Ich príbehy sme vybrali zo stránky Priznania vysokoškolákov. Prečítajte si 21 najlepších.

Čítať ďalej...

Je vám povedomá veta: ,,Budem zodpovedný študent a nenechám si všetko na poslednú chviľu ? Alebo máte všetko na háku a všetko zbúchate na poslednú chvíľu? Väčšina študentov si myslí, že skúškové je náročné a robia si plány, ako sa naňho pripravia. Prinášame Vám článok so 17 najčastejšími zvykmi študentov počas skúškového obdobia.

Čítať ďalej...

,,Zas nemám peniaze!“ Počúvate túto vetu od vašich spolužiakov alebo ju dokonca používate vy sami? Študenti majú niekedy problém vyjsť s financiami. V dnešnom článku vám poradí niekoľko študentov, ako ušetriť nejaké to euro do vášho rozpočtu.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

201920182017 2016 20152014