Minimálne 5 znakov

Aj na Youtube sa dá zarobiť - vieme ako a koľko

Obrázok ku článku Aj na Youtube sa dá zarobiť - vieme ako a koľko

Youtube.com je dobre známy dnešnej generácii. Napadla vás niekedy myšlienka, že okrem sledovania videí by vám mohol zarobiť pekné peniažky? Nehovoríme ľahko zarobené, ale pekne zarobené. Pokiaľ premýšľate nad takýmto druhom zárobku, určite čítajte ďalej.

Prvé kroky, ktoré je potrebné podniknúť

Do programu Youtube partnerstva sa môže zapojiť každý. Základom je nahrať nejaké videá. Vaše video musí však spĺňať celosvetové práva na komerčné využitie celého obsahu videa a video musí spĺňať ,,Zmluvné podmienky a pokyny pre komunitu“ = všetko vo videu ste vytvorili vy sami a nikomu ďalšiemu ste nepredali práca na komerčné použitie. Ak video obsahuje materiál, ktorý vytvoril niekto iný, je potrebné mať jeho písomný súhlas na používanie daného obsahu a zarábania na ňom.

Ďalším krokom je povolenie speňaženia videí v sekcii nastavení svojho Youtube kanála. Znamená to, že súhlasíte, aby sa vo vašich videách zobrazovali reklamy AdSense. Môžu byť zobrazované na začiatku videí, vedľa videí či vo výsledkoch vyhľadávania. Váš zárobok plynie z toho, že ľudia tieto reklamy vidia a klikajú na ne. Po tom, čo vám Youtube schváli speňaženie videí, si musíte priradiť účet AdSense k vášmu Youtube účtu, pretože platby sú spravované pomocou účtu Google AdSense. Potom zostáva posledné- množstvo odoberateľov a veľa zhliadnutí videí.

Koľko vlastne zarobím videami?

Konkrétne čísla vám žiaľ prezradiť nemôžeme, pretože interná politika Youtube presné sumy zárobkov nezverejňuje. Odhady cien zárobkov sa od užívateľa k užívateľovi líšia, no pohybujú sa v intervaloch približne 3000 až 10 000 dolárov za 1 milión pozretí, respektíve 3 až 10 dolárov za 1000 zhliadnutí vášho videa.

Ako zarábať naozaj veľa?

Pri tejto otázke sa môžeme pozrieť na kanály najznámejších youtuberov a inšpirovať sa. Dôležité je nahrávať videá často a pravidelne. Vyrobte si vlastnú značku. Buďte originálni a vtipní. Ak budú vaše videá virálne (ľudia ich budú často zdieľať), dosiahnete množstvo zhliadnutí. Dávajte si záležať na tvorbe videí s vysokou kvalitou a dobrým obsahom, patričný čas venujte aj editácii videa. V názve videa je tiež dôležité zadať kľúčové slová tak, aby sa v youtube vyhľadávači ľahko našli. Dobré je tiež propagovať svoje videá aj na iných sociálnych sieťach. Aj na samotnom Youtube nájdete tipy, ako zarábať ešte viac.

Najznámejší SK/CZ youtuberi

V rebríčku najznámejších SK/ CZ youtuberov/ interpretov sa na vysokých priečkach držia už nejaký čas:

1. ViralBrothers, 2 690 109 odoberateľov

2. GoGoManTV, 1 318 605 odoberateľov

3. Hoggy, 634 917 odoberateľov

4. Expl0ited, 549 766 odoberateľov

5. GoGosVlog, 469 439 odoberateľov

6. NejFake, 456 672 odoberateľov

7. DONFANTASTICKYPESS (Rytmus), 443 622 odoberateľov

 

Zdroj: http://www.iamcool.sk/blog/internet/online-vychytavky/ako-zarabat-na-youtube-niektori-uspesni-sk-cz-youtuberi-85.html