Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Skvelý úspech! Tri slovenské vysoké školy sa umiestnili v rebríčku TOP univerzít sveta. Je medzi nimi aj tvoja univerzita?

Čítať ďalej...

Aj ty patríš medzi študentov, ktorým by bodlo navýšenie študentského rozpočtu či nový mobil? Zbystri pozornosť. Momentálne prebieha súťaž, ktorá je určená pre študentov a na výhercov čakajú atraktívne ceny.

Čítať ďalej...

Čerství vysokoškoláci alebo študenti, ktorí sa na nejakú univerzitu ešte len chystajú, zrejme netušia, aké to je byť vysokoškolákom. Slovenský denník sa rozhodol usporiadať anketu, do ktorej mohli prispieť radami pre dnešných vysokoškolákov známe osobnosti či čitatelia. Tu sú ich mini návody na ľahšie ,,prežitie“ vysokej školy.

Čítať ďalej...

Nie si ešte študent vysokej školy alebo hľadáš iný študijný odbor? Slovenské univerzity berú posledných študentov. V článku sa nachádzajú odbory, na ktoré sa dá ešte prihlásiť.

Čítať ďalej...

Žiacke knižky mali okrem kolónok „oznamy“ a „známky“ aj kolónku ,,poznámky“. Práve do tej poslednej občas pribudla veta, ktorú si museli prečítať rodičia a následne ju podpísať. Niektoré poznámky boli také absurdné či vtipné, že na ne jednoducho nejde zabudnúť. Dnes sme pre vás vybrali tie najlepšie perly zo žiackych knižiek.

Čítať ďalej...

Program ,,Work and Travel" je jedným z najobľúbenejších študentských programov. Veľa zúčastnených študentov je spokojných, no nájdu sa aj výnimky. Jednou z nich je Naďa. Porozprávala nám, aké je jej leto v USA v skutočnosti a servítku pred ústa si rozhodne nedávala.

Čítať ďalej...

K letu neodmysliteľne patrí čerstvé a chutné ovocie, napríklad jahody. A práve také sme sa rozhodli si zadovážiť. Nie však zo supermarketu či Miletičky, ale priamo z jahodového poľa! Prečítajte si v IV. diele „Testujeme“ a to, ako naša ,,brigáda“ pri zbere jahôd dopadla.

Čítať ďalej...

Všetci milovníci párty, hudby a drinkov sa majú na čo tešiť a to už o pár dní! Nenechajte si ujsť najväčšiu študentskú párty, ktorú musí každý poriadny študent absolvovať aspoň raz za svoje vysokoškolské štúdium.

Čítať ďalej...

Počuli ste už niekedy niekoho povedať, že keby mohol, robil by nejaké veci v minulosti inak alebo že premárnil svoju mladosť? Pokiaľ áno, neurobte rovnakú chybu. Ako mladý vysokoškolák nad niektorými vecami možno mávnete rukou, no ako starší by ste ich mohli ľutovať. Tu je zoznam 15 vecí, ktoré by si mali všetci 20-tnici prečítať.

Čítať ďalej...

Kávičkári si radi vychutnajú svoju kofeínovú lahôdku v príjemnom prostredí. Čo by ste povedali na to, keby vám v tomto príjemnom prostredí robili spoločnosť zvieratá, napríklad mačky? Áno, čítate správne! Popíjali by ste kávu medzi štvornohými chlpáčmi, t. j. v mačacej kaviarni. Rozhodli sme sa pre vás jednu otestovať. Prečítajte si, aké hodnotenie sme dali bratislavskej mačacej kaviarni v III. dieli ,,Testovali sme“.

Čítať ďalej...

Stránka Priznania vysokoškolákov sa teší veľkej obľube. Priznania študentov neustále pribúdajú a skúškové v zimnom semestri nie je výnimkou. Jedno však naozaj vyniká a tou je krátka báseň.

Čítať ďalej...

Hľadáte tú správnu motiváciu počas štúdia na vysokej škole? Inšpirujte sa motivačnými citátmi o škole a učení. Okrem toho, že vedia nakopnúť vpred, vám tiež pomôžu ľahšie sa „preniesť“ cez semestre na univerzite.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

20192018 2017 201620152014