Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Internetom koluje fotografia, ktorá vznikla počas jazdy rýchlika z Banskej Bystrice do Bratislavy pred Vianocami. Cestovali v ňom študenti a vo svojom kupé zanechali zamestnancom vlaku nepekný „odkaz“.

Čítať ďalej...

Dlho chýbal študentom portál, na ktorom by našli všetky informácie – od liniek MHD až po denné menu študentských bufetov. Pre študentov, ktorí bývajú v Mlynskej doline, máme dobrú správu. Jeden taký portál bol ako na mieru ušitý práve pre nich. Volá sa Mlynoviny.sk.

Čítať ďalej...

Za posledných 10 rokov počet vysokoškolákov rapídne klesol. Dôvody sú rôzne. Zruší Ministerstvo školstva aj napriek nízkemu počtu študentov niektoré odbory?

Čítať ďalej...

Univerzita Komenského patrí bezpochybne medzi najkvalitnejšie slovenské univerzity. Každoročne sa umiestňuje v rôznych svetových rebríčkoch a výnimkou nebol ani tento rok.

Čítať ďalej...

Na začiatku septembra odštartoval v uliciach Bratislavy nový projekt spoločnosti Slovnaft BAjk, známy pod názvom ,,bikesharing“ či „zdieľanie bicyklov.“ Projekt zožal úspech a od jeho spustenia sa do neho zaregistrovalo už viac ako 7000 ľudí. Hravé žlté bicykle sme sa pre vás rozhodli otestovať s tým, či naozaj stoja za to. Bicyklovala redaktorka Klaudia. Prečítajte si, ako to celé dopadlo.

Čítať ďalej...

Aj keď mala na škole prax, aj keď sa zamestnala vo svojom odbore, nakoniec skončila úplne niekde inde. Prečítajte si rozhovor s absolventkou vysokej školy, ktorá našla uplatnenie v práci, na ktoré postačí základné vzdelanie.

Čítať ďalej...

Keď sa povie základná škola, každému sa pri tomto slove vybaví niečo iné. Medzi spomienky na školu patria zaručene i staré a známe hlášky učiteľov. Kto by si nepamätal hlášky o tom, že učiteľka môže skončiť v base alebo kde si nechal prezuvky? Prečítajte si zoznam tých najotravnejších hlášok, ktoré počul aspoň raz každý ,,zédeeškár“.

Čítať ďalej...

Niekto ukončí vysokú školu za štandardných päť rokov, niekto na nej pobudne dlhšie. Medzi ,,večných“ študentov patrí aj Lukáš. Na vysokej škole strávil dokopy sedem rokov. Prezradil nám, prečo študuje tak dlho a ako to celé prežíval.

Čítať ďalej...

Patríš k študentom, z ktorých skúškové vysalo všetku energiu a miluješ koncerty a festivaly? Dopraj si zaslúženú odmenu v podobe nezabudnuteľného koncertu. Máme dobrú správu – v júni začína festivalová sezóna a na svoje si prídu milovníci metalu či hip-hopu. Zisti, aké festivaly a koncerty sú v ponuke!

Čítať ďalej...

Ktorému študentovi by nebodlo mesiac premávať sa bratislavskou MHD úplne zdarma a čo-to ušetriť? Ak ťa súťaž zaujala, určite čítaj ďalej. Na prihlásenie ostáva už len pár dní!

Čítať ďalej...

Cestovanie je skvelá forma oddychu a nabratia nových síl. Ak si ešte študent a tvojou ,,výhovorkou“ je nedostatok financií, máme pre teba dobrú správu. Ak by si chcel objavovať túto jar Európu, poradíme ti, ktoré mestá ti nevezmú veľa z peňaženky.

Čítať ďalej...

Pred niekoľkými dňami svet obletela smutná správa. Vo veku 76 rokov zomrel legendárny anglický fyzik a matematik Stephen Hawking. Pripomeňte si s nami niektoré z jeho nezabudnuteľných rád a citátov. Vybrali sme 10, ktoré stoja za prečítanie.

Čítať ďalej...

Určite sa vám aspoň raz stalo, že ste mali medzi hodinami ,,okno“ alebo vám nečakane odpadol predmet a museli ste čakať v škole na ďalšiu hodinu. Ak patríte ku kávičkárom či si radi vychutnáte horúci čaj, máme pre vás 11 super tipov, kde môžete stráviť prestávku. Zistite, či je v zozname i nejaká kaviareň z vášho mesta.

Čítať ďalej...

Hlavnou motiváciou vysokoškolákov pre hľadanie práce sú financie. No nie je to vždy len o peniazoch. Vysokoškoláci môžu získať na brigáde počas vysokej školy oveľa viac. Pozrite sa s nami na 5 dôvodov, prečo je dobré mať brigádu už počas vysokej. A keď ešte ako vysokoškolák nepracujete, po tomto článku (možno) prehodnotíte svoje stanovisko.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019 2018 2017201620152014