Minimálne 5 znakov

ZAUJALO NÁS

Polka leta za nami a s ňou aj najväčšie festivaly ako Pohoda či Grape. Nestihli ste ich? Nevadí! Pre tých, ktorí chcú zakončiť leto s pivom v ruke pri pohodovej hudbe a prespatím v stanoch, máme dobrú správu. Festivaly stíhate aj koncom leta. Viete, kde a kedy sa budú konať?

Čítať ďalej...

Ivana Molnárová je riaditeľkou najväčšieho pracovného portálu Profesia už 9 rokov. Prednedávnom sa s verejnosťou podelila o svoje dlhoročné skúsenosti. Prezradila, v ktorých študijných odboroch je budúcnosť ale i to, či je vysokoškolský titul vždy kľúčom k úspešnej kariére. Tu sú jej 4 rady.

Čítať ďalej...

Vysokoškoláci, ktorí poberajú sociálne štipendiá, budú mať prilepšené. Výška maximálneho sociálneho štipendia sa v roku 2020 zvýši. Viete, o koľko?

Čítať ďalej...

Ako správne jesť cez skúškové tak, aby ste nielen zahnali hlad, ale i nakopli pamäť a viac sa sústredili? Ak zvolíte na mlsanie pri učení či na raňajky jedno z týchto „zázračných“ jedál, efekt by sa mal onedlho dostaviť. Zistite, čo by mal obsahovať jedálniček študenta cez skúškové. Prinášame zoznam 10 jedál, ktoré vám pomôžu k lepšiemu učeniu.

Čítať ďalej...

UniRank každoročne vytvára rebríček najlepších vysokých slovenských škôl. Výnimkou nebol ani tento rok. Viete, ktoré vysoké školy skončili v TOP 10 a ktoré naopak pohoreli?

Čítať ďalej...

Mnohí študenti sa rozhodnú dať si v škole tzv. gap year, teda pauzu od štúdia, a vycestovať do zahraničia. Robia tak z dôvodu oddýchnutia si, získania zážitkov či skúseností. Karolína sa rozhodla vycestovať do Anglicka, kde rok pracovala. Zarobila vraj dvojnásobok, aký by dostala tu a so štúdiom po návrate úplne skončila. Prečítajte si jej príbeh.

Čítať ďalej...

Stalo sa vám, že ste nevedeli vyriešiť úlohu pre žiaka I. stupňa základnej školy? Pokiaľ nie, pozorne si prezrite nasledujúce príklady z matematiky. Nedokázala ich vyriešiť nielen malá školáčka, ale ani dve dospelé ženy študujúce na vysokej škole.

Čítať ďalej...

Ján Šutý je legenda internátov Mlynskej doliny a večný študent. Vysokoškolské lavice a známe bratislavské internáty okupuje viac ako 8 rokov. Študentov informuje o dôležitých udalostiach v študentskom mestečku a momentálne rozbieha nový projekt. Viac sa dozviete v dnešnom zaujímavom rozhovore.

Čítať ďalej...

Už sú z vysokej školy nejaký ten rok preč a s odstupom času vedia zhodnotiť, čo bolo pre nich na štúdiu na vysokej škole skutočne dôležité. Reč je o absolventoch vysokej školy. Ak ešte študujete aj vy, niekoľko absolventov vám poradí, na čo sa zamerať a čomu by ste sa mali viac venovať tak, aby vás to obohatilo a bolo užitočné aj po skončení štúdia.

Čítať ďalej...

Zobraziť články z roku:

2019 20182017201620152014