Minimálne 5 znakov

Leto ešte nekončí: Zoznam posledných festivalov

Obrázok ku článku Leto ešte nekončí: Zoznam posledných festivalov

Polka leta za nami a s ňou aj najväčšie festivaly ako Pohoda či Grape. Nestihli ste ich? Nevadí! Pre tých, ktorí chcú zakončiť leto s pivom v ruke pri pohodovej hudbe a prespatím v stanoch, máme dobrú správu. Festivaly stíhate aj koncom leta. Viete, kde a kedy sa budú konať?

Uprising

Na bratislavských Zlatých Pieskoch sa bude konať i tento rok tradičný Uprising. Každý si príde na svoje – z hudby budú zastúpené rôzne žánre ako reggae, dub, r&b aj hip-hop. Najväčšou hviezdou 12. ročníka festivalu bude speváčka a textárka Ms. Lauryn Hill. Zo zahraničných hviezd sa predstavia napríklad Horace Andy, Hollie Cook, Chase & Status a MC Rage, Linval Thompson či Fikir Amlak. Festival bude prebiehať 23.8. – 24.8.2019.

Horehronské Mecheche 2019

Hľadáte originálny festival? V Heľpe sa uskutoční 2. ročník festivalu, ktorý má za cieľ prezentovať pôvodnú tvorbu nových tvárí a kapiel. Brány Horehronského Mecheche sa otvoria už tento víkend – 16.8.2019 a potrvá do 18.8.2019. V areáli horehronského amfiteátra sa návštevníci môžu tešiť na Kristínu, Zoči voči, Zuzanu Mikulcovú s kapelou, The Ills, Konflikt a i.

Hip-Hop Žije Duchonka 2019

Fanúšikovia hip-hopu by si nemali nechať ujsť najväčší hip-hopový festival na strednom Slovensku Hip-Hop Žije Duchonka 2019. Hudobné podujatie bude prebiehať od piatka 16.8. 2019 do nedele 18.8.2019 v dedinke Prašice pri Piešťanoch. Na 4. ročníku festivalu vystúpia interpreti ako Separ, Majk Spirit, Kali, Peter Pann či Kontrafakt.

Lodenica 2019

Pre milovníkov country, folku a trampskej hudby je Lodenica 2019 tým pravým orechovým. V Autocampingu Lodenica v Piešťanoch vystúpia 29.8. – 31.8.2019 Čechomor, Desmod, František Nedvěd, Gladiator, T-Rex, Kamelot a iní. Na trojdňovom festivale sa so svojou 55-ročnou hudobnou kariérou rozlúči líder českej kapely Plavci Honza Vančura.

Slížovica 2019

Milujete skupinu Horkýže Slíže? Pokiaľ ste odpovedali „áno“, zaručene by ste si nemali nechať ujsť tento festival – je to totiž vlastný festival kapely. Tento rok pôjde už o jeho 8. ročník. Bude sa konať 28.8. 2019 v Agrokomplexe v Nitre. Festival bude spojený s oslavou 27. narodenín kapely Horkýže Slíže. Okrem kapely tu budete môcť vidieť skupiny ako Inekafe, Skindred či Davová psychóza.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov

Ste zo stredného Slovenska a hľadáte s priateľmi nejakú hudobnú akciu? Dobrým tipom je Medzinárodné stretnutie zbojníkov, ktoré sa bude konať posledné augustové dni 30.8. – 31.8. 2019 v Terchovej už po 2.raz. Uvidíte Cigánskych Diablov, Kaliho, Kollárovcov či Tublatanku.

Cigánsky bašavel

Na hrade Devín vypukne 24.8.2019 poriadna rómska veselica so všetkým, čo k tomu patrí. Okrem vášnivej a rytmickej rómskej hudby nebudú chýbať ani tradičné pokrmy a umenie. Na festivale vystúpia Barbora Botošová, Besh o droM či EtnoRom. Organizátori festivalu mysleli aj na iných – výťažok zo vstupného poputuje na vzdelávanie nadaných rómskych detí zo sociálne slabších rodín.

Petržalský festival 2019

Hoci sa festival bude konať v srdci Petržalky v hlavnom meste až začiatkom septembra, účasť na ňom sa rozhodne vyplatí. Na akcii sa predstavia rôzne kapely a interpreti ako Rytmus, Majk Spirit, H16, Ego, Sima, No Name či Elán. Prvý ročník festivalu si budete môcť vychutnať počas víkendu 7.9. – 8.9. 2019 na Dostihovej dráhe v bratislavskej Petržalke.